Zaproszenie na uroczyste otwarcie Centrum Metod Izotopowych CEMIZ oraz VII Warsztaty Metod Datowania im. Profesora Mieczysława F. Pazdura

Zaproszenie na uroczyste otwarcie Centrum Metod Izotopowych CEMIZ oraz VII Warsztaty Metod Datowania im. Profesora Mieczysława F. Pazdura, które odbędą się w dniach 8-9 grudnia 2022 roku w Gliwicach.

Laboratorium 14C i Spektrometrii Mas zaprasza na uroczystą inaugurację Centrum Metod Izotopowych CEMIZ. Wydarzenie to jest zwieńczeniem projektu realizowanego przez Zakład Geochronologii i Badań Izotopowych Środowiska Instytutu Fizyki-CND, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zarządzanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Uruchomiona we wrześniu 2022 roku w ramach projektu CEMIZ aparatura to nowoczesny akceleratorowy spektrometr masowy typu MICADAS (z ang. MIni CArbon DAting System), wyprodukowany przez szwajcarską firmę IonPlus AG.
Dodatkową okazją do świętowania jest 70. rocznica wykonania pierwszego datowania 14C w Polsce przez prof. Włodzimierza Mościckiego. Przy tej okazji pragniemy zaprosić zainteresowane osoby do uczestnictwa w 7. już edycji Warsztatów Metod Datowania im. Profesora Mieczysława F. Pazdura.

Więcej na stronie Konferencje KBCz

Wróć